Ogłoszenie

UWAGA! Niektóre tematy nie są widoczne na stronie głównej, należy wejść w konkretne subforum.
Zachęcamy nowych użytkowników do przywitania się z nami w odpowiednim do tego temacie. Nie bójcie się, nie gryziemy ^^

#1 2011-12-11 21:05:13

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Fullmetal Alchemist

Anime - 51 odcinków
Fullmetal Alchemist: Brotherhood - 64 odcinki
Filmy, speciale etc
Manga - 27 tomików

Nie jest to zwykła historia o alchemikach. Fakt, że alchemia odgrywa tutaj naprawdę wielką rolę *to dzięki FMA pokochałam tę "sztukę"*, ale na pierwszym planie mamy dwóch chłopców, którzy chcąc odzyskać najcenniejszą dla nich rzecz na świecie musieli poświęcić inną.
"Równa wymiana". Nie możesz dostać czegoś, nie dając nic w zamian. Boleśnie przekonuje się o tym Edward Elric wraz ze swoim młodszym bratem Al'em. W przyszłości, Stalowy Alchemik, ale ciągle chłopiec mający jedno najważniejsze marzenie...

Nie będę się rozpisywać jakie to FMA jest cudowne. Bo jest. Jeśli jeszcze nie mieliście styczności z tym tytułem zachęcam z całego serca. Gwarantuje wam, że znajdziecie ulubionych bohaterów, a historia niesamowicie was wzruszy.


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#2 2012-04-12 17:32:15

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Fullmetal Alchemist

Miałam w tym wątku powiedzieć kilka słów na temat 2 filmu kinowego z alchemika a mianowicie Fullmetal Alchemist: Milos no Seinaru Hoshi. Nie będę się rozpisywać, bo myślę, że nie warto. Jest to stanowczo najsłabsza produkcja spod szyldu FMA jaka ujrzała światło dzienne. Najpierw dla tych, którzy nie widzieli, bez spoilerów. Jeśli nie jesteście wielkimi fanami Stalowego to nie macie po co brać się za tą produkcje, nie znajdziecie w niej kompletnie nic interesującego. Fabuła jest słaba, nowe postacie bardzo przeciętne a świat alchemii wydaje mi się gorzej wykreowany niż w normalnej serii. Po prostu lekko przesadzili.

Spoiler:

Jak z paru kropel krwi zrobiło się całe "jezioro", które uruchomiło ten mechanizm? Ktoś mnie oświeci bo ja osobiście nie mam pojęcia. =.= Poza tym bez przesady, żeby laska połknęła kamień filozoficzny i z praktycznie podstawowych umiejętności alchemicznych nagle udało jej się przeprowadzić transmutację człowieka. Ja rozumiem moc kamienia mocą kamienia, ale jakaś wiedza na temat ludzkiej transmutacji chyba też jest do tego potrzebna. Przecież to podstawowa zasada alchemii, że trzeba znać strukturę rzeczy, umieć je "rozebrać" na części pierwsze i wiedzieć, które cząsteczki wprawić w ruch, żeby stało się to, czego się oczekuje. Echhh... Jednym słowem... Beznadzieja!

Ja jako wielka fanka mangi, która bardzo szanuje prace pani Arakawy i praktycznie wykształtowała swój gust do anime na podstawie Stalowego Alchemika wolałabym, by taka słaba produkcja nie powstała. Wprawdzie byłam przygotowana na coś słabego i niewartego uwagi, więc rozczarowana nie jestem, ale Ci, którzy liczyli na coś dobrego na pewno mają na ten temat nieco inne zdanie.

Co do nowej, nieco dziwnej kreski zastosowanej w tym filmie. Na początku byłam kompletnie na nie, jednak w trakcie oglądania przestała mi ona przeszkadzać. Mimo wszystko jednak wolę złote oczy Edzia niż to zielono-żółte gówno. =.=

Ostatnio edytowany przez Tabitha (2012-04-12 17:32:38)

Offline

 

#3 2012-04-12 17:40:42

 walterek

Pingwin Porucznik

Skąd: Pomorskie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 786
Punktów :   

Re: Fullmetal Alchemist

Dooookładnie. Ten film to cienki, odgrzewany kotlet, szkoda czasu.

Offline

 

#4 2012-06-26 12:11:34

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Fullmetal Alchemist

Oh ja chyba w końcu nie obejrzałam tego filmu. Jeśli faktycznie takie słabe, to nie będę psuć sobie opinii o ukochanym FMA. Za bardzo kocham tę serię. I muszę nadrobić mangę~


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#5 2012-06-26 13:40:04

 walterek

Pingwin Porucznik

Skąd: Pomorskie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 786
Punktów :   

Re: Fullmetal Alchemist

No schematyczne, aż się płakać chce.. Można pięknie przewidzieć każdą jedna scenę xD I zabrakło w tym filmie humoru, tak typowego dla FMA.

Offline

 

#6 2012-06-26 14:50:30

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Fullmetal Alchemist

W tym filmie brakowało chyba wszystkiego... Poczynając od fabuły a na charakterze bohaterów kończąc. xD

Offline

 

#7 2012-06-26 15:05:04

 walterek

Pingwin Porucznik

Skąd: Pomorskie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 786
Punktów :   

Re: Fullmetal Alchemist

No, serio.. jakiś zupełnie od czapy
Jakby ktoś na ostatnią chwilę tworzył, i że: jakoś to będzie.

Offline

 

#8 2012-06-26 15:36:07

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Fullmetal Alchemist

To w takim razie smutne. Lepiej jakby nie tworzono tego filmu, niż tak psuć opinię na temat FMA.


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#9 2012-06-26 15:44:35

 walterek

Pingwin Porucznik

Skąd: Pomorskie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 786
Punktów :   

Re: Fullmetal Alchemist

Chęć zysku robi swoje.. Wyciskają z FMA ile się tylko da. Ale że tez autorka się na to godzi. Też chyba łasa na kasę.

Offline

 

#10 2012-06-26 15:53:56

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Fullmetal Alchemist

No właśnie to mnie chyba najbardziej dziwi, że autorka się na to zgodziła. Zakończyła mangę i więcej nie powinna nic z tym robić, chyba, że nie wiem jakieś oneshoty, ale nie coś takiego jak ten film. Oby na tym się skończyło, bo jak uwielbiam uniwersum z Edziem tak wolę zrobić rewatch anime niż dostać jakiś nie wypał : <


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ethersagaonlinepl.pun.pl www.zrom.pun.pl www.rolny89.pun.pl www.kp500x.pun.pl www.wsbadministracja.pun.pl