Ogłoszenie

UWAGA! Niektóre tematy nie są widoczne na stronie głównej, należy wejść w konkretne subforum.
Zachęcamy nowych użytkowników do przywitania się z nami w odpowiednim do tego temacie. Nie bójcie się, nie gryziemy ^^

#1 2012-02-06 11:09:24

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Guilty Crown

Liczba odcinków - 22 (seria wciąż on-going)

Opis - Posłużę się opisem na MAL'u. Akcja toczy się w roku 2039. 10 lat wcześniej w Tokio wybuchła epidemia nieznanego wirusa. Ludzie nazwali tę tragedię "Lost Christmas". Od tamtego czasu Japonia jest pod kontrolą organizacji zwanej GHQ. Ouma Shu jest (wydawałoby się) zwyczajnym siedemnastolatkiem. Jego życie zmienia się, gdy poznaje Inori. Próba pomocy dziewczynie kończy się porażką, więc chłopak próbuje dostarczyć przesyłkę, którą zostawiła Inori. Gdy zostaje uwikłany w grupę oporu "Undertaker" jego życie w końcu zaczyna robić się ciekawsze...

Cóż... słyszałam wiele opinii o tym anime. Aż w końcu sama postanowiłam je obejrzeć. I wiecie co powiem? Jest świetne. Soundtrack jest po prostu boski, główny bohater nie jest tak przewidywalny jakby się wydawało, akcja ciągle się rozwija i zmienia. Ktoś może ogląda ?


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#2 2012-02-06 18:50:40

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Guilty Crown

Emmm... Po pierwszym odcinku pierwsze co sobie pomyślałam "podróbka Code Geass jak nic". No i z odcinka na odcinek coraz bardziej utwierdzałam się w tym przekonaniu.

Spoiler:

Zwłaszcza po ostatniej zmianie w Shio... emm Shu w 15 epie. Generalnie lubiłam tam tylko Gai'a.

Co do muzyki to się zgodzę, opening genialny, jak również reszta piosenek Inori. Kaji Yuki po swojej "spektakularnej" roli Shiona wkurza mnie swym głosem niemiłosiernie, więc ciężko mi się go słucha. Nie jest to najgorsza seria jaką widziałam, ale wybitna również nie jest. Dla mnie przeciętniak, nic odkrywczego w sobie nie zawiera, ale poczekam na finał. xD

Ostatnio edytowany przez Tabitha (2012-02-06 19:06:12)

Offline

 

#3 2012-02-06 19:02:33

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Guilty Crown

Ojojoj proszę Cię zakryj ten spoiler.... nie jestem na bieżąco z serią i taki spoiler ;.;
Mnie się seria podoba, do CG jak dla mnie wcale nie jest podobna xD" Ale może dlatego, że nie doszłam do tego nieszczęsnego 15 epa... Muzyka jest niesamowita, muszę nadrobić resztę odcinków.


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#4 2012-02-06 19:09:09

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Guilty Crown

W mniemaniu tej strony najlepszą formą na ukrycie spoilera jest jeszcze większe go uwidocznienie. xD Swoją drogą to żaden spoiler... xD Nie napisałam przecież co konkretnego się w tym epie stało, no a stało się. ^^
Ależ jest! Pierwszy odcinek... Moc króla, kontrakt z główną bohaterką niewiadomego pochodzenia, rebelia...

Ostatnio edytowany przez Tabitha (2012-02-06 19:10:00)

Offline

 

#5 2012-02-06 19:22:47

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Guilty Crown

Cóż... niestety minus na który nie jestem w stanie nic poradzić XD Zostaje ewentualnie wprowadzenie pisanie na biało w czasie spoilerów xD W sumie to jest spoiler... po części.
Może trochę... ale nie porównywałabym tej serii do CG, mimo wszystko ^^ Dla mnie CG to klasyk i reszta anime opierających się na tym motywie to podróbki, a jednak GC (yeah świetne inicjały, bardzo pomagające mi dowieść mojej tezy) wolałabym traktować jako coś innego, bo jest ciekawe


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#6 2012-02-06 19:28:40

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Guilty Crown

Myślę, że pisanie na biało byłoby lepsza opcją. Od teraz tak będę robić. ^^ Zwłaszcza, że jestem chodzącym spoilerem i czasami coś co dla mnie nim nie jest dla innych spoilerem jest, wiec przepraszam. T.T
Rozumiem, że nie każdy tak to odbiera. Mnie się to po prostu od razu rzuciło w oczy i nie mogę się tego przekonania wyzbyć.

Offline

 

#7 2012-02-06 19:32:25

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Guilty Crown

Uhm, tak trzeba będzie zrobić.
Nie przepraszaj, każdemu się zdarza ^^ *mnie pewnie ciągle*
Znaczy tak, coś w tym jest na pewno. Rebelia i te sprawy, swego rodzaju mechy etc.


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#8 2012-03-21 16:14:14

 walterek

Pingwin Porucznik

Skąd: Pomorskie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 786
Punktów :   

Re: Guilty Crown

Na początku oczywiście myśl- to już byyło w CG. Ale.. potem się to zmienia, bardzo. Jestem na bieżąco, nie wiem, ile mogę napisać, ale seria spadła na psy. Jest coraz mniej wiarygodnie, pojawiają się totalne bzdury fabularne. I charakter głównego bohatera zmienia się.. ale wypada to jak dla mnie niewiarygodnie. W tym lub przyszłym tygodniu seria się kończy, z czego się cieszę.

Offline

 

#9 2012-03-21 16:24:48

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Guilty Crown

Dokładnie! Na szczęście to ***** dobiega końca. =.= Mogli się już trzymać klimatu CG byłaby podróba, ale przynajmniej nie tak irracjonalna seria jaką stworzyli. Od początku mi się nie podobała i z odcinka na odcinek miałam coraz gorsze zdanie na temat tego anime.

Offline

 

#10 2012-03-21 21:19:12

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Guilty Crown

Sama seria mi się podobała. I dzięki Bogu, że nie trzymali się CG, bo to byłoby dno totalne. Każda podróbka CG kończy na dnie. Ja uważam, ze Guilty miało potencjał, ale troszkę zjechało fabularnie nie w tę stronę co powinno. Denerwują mnie niektóre rozwiązania zastosowane w serii, ale mimo wszystko lubię Shu. I muzyka. OST tej serii jest naprawdę wspaniały <33


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.industrymachinery.pun.pl www.wsbadministracja.pun.pl www.rolny89.pun.pl www.zrom.pun.pl www.ethersagaonlinepl.pun.pl