Ogłoszenie

UWAGA! Niektóre tematy nie są widoczne na stronie głównej, należy wejść w konkretne subforum.
Zachęcamy nowych użytkowników do przywitania się z nami w odpowiednim do tego temacie. Nie bójcie się, nie gryziemy ^^

#1 2011-11-20 19:36:35

 Hana

Pingwin Generał

Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 34
Punktów :   
WWW

Mawaru Penguindrum

Mawaru Penguindrum
Liczba odcinków: planowane 24

Opis: Seria opowiadająca o rodzeństwie Takakura –bliźniakach Shomie i Kanbie oraz ich młodszej, chorowitej siostrze Himari. Niedługo po wyjściu Himari ze szpitala rodzeństwo odwiedza zoo, gdzie Himari mdleje, a jej stan w jednej chwili znacznie się pogarsza. Gdy wydaje się, że już wszytko stracone staje się cud. Ale za cuda trzeba zapłacić o czym przekonują się bracia, gdy życie rodziny Takakura zupełnie staje na głowie i zaczyna balansować na pograniczu komedii i dramatu.




To może jako pierwsza podzielę się swoimi odczuciami co do serii. Pierwsze odcinki oglądałam z wielkim "wtf?!" wypisanym na twarzy i po pierwszym odcinku się spodziewałam, że seria będzie raczej takim lekkim animcem do obejrzenia na raz i być może do porzucenia w połowie. No ale się myliłam, a przynajmniej w mojej opinii, a w końcu po którymś z rzędu odcinku zaczęłam sie łapać na tym, że wręcz się bawię w interpretowanie każdego odcinka, bo w tym totalnie porąbanym świecie Mawaru Penguindrum wszystko się w miarę logicznie łączy i prawie wszędzie można się doszukać jakiegoś drugiego dna. Twórcy co prawda nie ułatwiają widzom odkrycia tych połączeń i z odcinka na odcinek pada więcej pytań niż odpowiedzi, ale to tylko dodaje smaczku xD Osobiście serię bardzo lubię i wyczekuję każdego odcinka z niecierpliwością. Tyle na początek ode mnie.
Kto z was jest też oczarowany serią? A może macie zupełnie inne zdanie i uważacie, że seria jest zbyt porąbana, żeby sie to dało oglądać?

Offline

 

#2 2011-11-20 19:48:03

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Mawaru Penguindrum

W sumie moje odczucia na temat tej serii wyglądały bardzo podobne. Z tym, że na początku nie chciałam tego oglądać wcale. Dopiero Hana mnie przekonała po którymś odcinku. I co? Teraz czekam z niecierpliwością na nowy ep. Prawda, na początku seria jest... ładnie mówiąc dziwna. Jednak im dalej tym otrzymujemy więcej zagadek, pytań i raz na jakiś czas twórcy łaskawie rzucą nam jedną odpowiedź (nie zmienia faktu, ze ta jedna odpowiedź daje kilka nowych pytań) troszkę rozjaśniającą sytuację w Mawaru.
Analizowanie każdego odcinka jest naprawdę ciekawe, zwłaszcza, że nie ma tak wiele ambitnych serii. A Mawaru wbrew pozorom porusza naprawdę różne, ważne tematy.


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#3 2011-11-23 21:35:29

 Hana

Pingwin Generał

Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 34
Punktów :   
WWW

Re: Mawaru Penguindrum

Bo ja już ci Abi mówiłam, że jakby było beznadziejne to bym Ci nie polecała xDDD

A Mawaru wbrew pozorom porusza naprawdę różne, ważne tematy.

Nom, i wbrew tym wszystkim pingwinom biegającym w te i wewte po ekranie jest dalekie od bycia komedią. Znaczy oczywiście jest mnóstwo elementów komediowych, ale imo seria się bardziej skupia na na problemach dzieci. Znaczy tak ogólnie dzieci i dzieciństwa, a przynajmniej jak dla mnie to na razie się wysuwa na główny plan. żadne tam dłuta, czy inne takie dosłowne elementy, ale problem trudnego dzieciństwa. Ale powiem szczerze, że ciężko mi wyczaić o co w tym tak do końca chodzi, ale no analizowanie jest fajne i fogle <3

Offline

 

#4 2011-11-23 21:46:31

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Mawaru Penguindrum

No prawda, nigdy w Ciebie nie wątpię

Prawda, że porusza tematy bardzo ważne o których się tak naprawdę nie mówi. A porusza się je w dość specyficzny, nie jednoznaczny sposób. Analizowanie każdego odcinka Mawaru jest wieeelką przyjemnością. W sumie to o czym mówimy jeszcze spoilerem nie jest, bo tak naprawdę poruszamy naprawdę mały ułamek tego co dzieje się na ekranie w czasie oglądania Mawaru. Co się tam nie dzieje!
Haha dłuta taaa xD Wiesz Hana to trochę jak z "co autor miał na myśli pisząc o niebieskich firankach?" "wolność, spokój bla bla bla" "autor - myślałem o niebieskich firankach!" więc wiesz xD


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#5 2011-12-10 17:51:45

zdzisuafa

Pingwin Cywil

Zarejestrowany: 2011-12-03
Posty: 49
Punktów :   
WWW

Re: Mawaru Penguindrum

moje życie (o ile go jeszcze miałam) zniknęło bezpowrotnie jak się zabrałam za oglądanie tego. 5 pierwszych odcinków oglądałam jeszcze w miarę spokojnie... wprawdzie ni w ząb nie rozumiałam co się dzieje, ale w porównaniu z dalszymi odcinkami to wiedziałam całkiem sporo i na początku to się wydawała całkiem miła, przyjemna, chociaż niezbyt normalna seria... oj tam, pingwinki i stalkerzy. a co się stało później? czym więcej odcinków obejrzałam tym bardziej miałam wrażenie, że ktoś mnie zrobił w bambuko. co mi się mimo wszystko mega podoba. skojarzyło mi się z mangą pandora hearts, gdzie nagle wszystko prawie okazało się nieprawdą... tu jest tak samo... i teraz jak już zrozumiałam jakie problemy to porusza to nagle ma to dla mnie jakiś sens... chociaż jest jeszcze wiele symboli, których w ogóle nie potrafię rozgryźć, zobaczymy, może jeszcze coś wyjaśnią... chociaż jak dla mnie dwa odcinki do końca to zdecydowanie za mało T_T

pingwiny są cudowne, bo kiedy moje nerwy są już tak zszargane, że nie wiem co ze sobą zrobić, to nagle się pojawiają i troszeczkę rozluźniają atmosferę... gdyby nie one to bym sobie wszystkie włosy z głowy powyrywała

Abi, jak chcesz to interpretuj to dłuto dosłownie.... ale nie polecam. nawet zasłonki w jego pokoju mogły coś znaczyć lol.

Offline

 

#6 2011-12-10 21:46:03

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Mawaru Penguindrum

Waaaa nawet nie wiesz jak się cieszę, że obejrzałaś *o*
*wita w gronie mawarofanów*

To wszystko co wypisałaś tak naprawdę jest atutem ogromnym tej serii. Wszystko wydaje się być piękne i idealne, a zaraz okazuje się, że jest zupełnie inne. Akcja zmienia się z chwili na chwilę, dostajemy więcej pytań niż odpowiedzi, a odcinków wcale nie przybywa a maleje *dwa epki do końca ;.;*
I te symbole, które trzeba rozpracowywać!
A jak jesteś na bieżąco

Spoiler:


Co oni zrobili mojemu biednemu Kanbie? ;.; Pierwszy odcinek w którym współczułam nawet Natsume... ta seria mnie dobije kiedyś...


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#7 2011-12-12 15:44:43

zdzisuafa

Pingwin Cywil

Zarejestrowany: 2011-12-03
Posty: 49
Punktów :   
WWW

Re: Mawaru Penguindrum

*macha radośnie*

Spoiler:

nie wiem co ten Kanba ma w głowie i w pewnych momentach go uwielbiam, w innych się boję (ale dalej uwielbiam), ale biedaczysko chyba za bardzo się uwziął... mam ciągle nadzieję, że to się dla niego nie skończy tragicznie. Za Natsume też jakoś nie przepadałam, aczkolwiek nie mogę powiedzieć, że jej nie lubiłam... więc również trzymam kciuki skrzyżowane pod stołem, że jej nie zabili... -,-

Offline

 

#8 2011-12-12 20:04:54

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Mawaru Penguindrum

Spoiler:


Ja go będę uwielbiać chyba do samego końca o ile kompletnie nie sfiksuje... Uwziął uwziął i nawet rozmawiał ze zmarłymi... Mnie nawet Natsume denerwowała... ale w tym odcinku zapunktowała mimo wszystko.
I jeszcze to zakończenie odcinka jak Shouma jest w tym pudle... aż chce się już piątek x.x

Coraz więcej osób zaczyna oglądać Mawaru, dobrze dobrze : D


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#9 2011-12-14 20:13:19

zdzisuafa

Pingwin Cywil

Zarejestrowany: 2011-12-03
Posty: 49
Punktów :   
WWW

Re: Mawaru Penguindrum

haha, ja zachęciłam dwóch przyjaciół swoich do oglądania tego, z czego jeden jest anty-anime w ogóle, więc czuję się mega zadowolona z powodzenia mojej misji... aczkolwiek nie ma gwarancji, że obejrzy to do końca, więc na razie nie świętuję.

Spoiler:

no właśnie to rozmawianie ze zmarłymi mnie najbardziej zszokowało... a to pudło to już zupełnie. Dlatego nie mogę się doczekać jutra, już nawet mega trudny test przecierpię, byle tylko wrócić do domu i to obejrzeć. Boję się tylko, że będzie jeszcze smutniejszy niż 22 ...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.industrymachinery.pun.pl www.zrom.pun.pl www.ethersagaonlinepl.pun.pl www.wsbadministracja.pun.pl www.kp500x.pun.pl