Ogłoszenie

UWAGA! Niektóre tematy nie są widoczne na stronie głównej, należy wejść w konkretne subforum.
Zachęcamy nowych użytkowników do przywitania się z nami w odpowiednim do tego temacie. Nie bójcie się, nie gryziemy ^^

#1 2011-11-20 14:59:14

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Cosplay

Cosplay (z ang. costume playing – przebieranie) – znajdujące korzenie w japońskiej kulturze przebieranie się za postacie z mangi, anime, gier wideo i filmów.
Źródło - kochana wikipedia.
Rozwijając temat - czy kiedykolwiek ktoś brał udział w cosplayu? A może marzysz o tym, aby przebrać się za swoją ulubioną postać? Cosplay jest ogólnie znanym pojęciem. To świetna zabawa (sama brałam udział w cosplayu kiedyś) zwłaszcza w grupie większych znajomych lub na konwencie. Faktem jest, że trzeba mieć pojęcie o szyciu lub znać krawcową. Temat rzeka zwłaszcza, gdy zejdziemy na kwestię Cosplayu w Polsce vs za granicą.


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#2 2012-03-16 15:52:52

 walterek

Pingwin Porucznik

Skąd: Pomorskie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 786
Punktów :   

Re: Cosplay

Do cosplayu jestem nastawiony bardzo negatywnie, głównie przez polski fandom i zachowania tych ludzi.
Jest to dla mnie dziecinne, niepotrzebne i ogólnie robiące złe wrażenie. Nie samo ubranie, a fakt, że ktoś tak się upodabnia również zachowaniem do tej postaci.

Offline

 

#3 2012-09-12 17:48:54

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Cosplay

A co jest w tym złego? Że ludzie chcą się bawić? Ja rozumiem przesadzony fandom np. Hetalii, który na polskich konwentach mnie po prostu przeraża, ale inni ludzie którzy wkładają swoje pieniądze, czas i talent w cosplay?
Aż jestem w szoku, że nikt tematu nie pociągnął. Nikt z was nie lubi cosplayu? Albo nie ma własnego zdania na ten temat?


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#4 2012-09-12 18:39:09

Dino

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2011-11-23
Posty: 542
Punktów :   

Re: Cosplay

Szczerze? Mnie osobiście do cospalyu nie ciągnie, natomiast jak widzę niektóre cosplayerki, nawet (a może głównie) te polskie, to jestem pełna uznania.

PS. polecam sprawdzić np. profil Shappi na cosplay com. Zapiera dech w piersiach.


http://25.media.tumblr.com/tumblr_m2uuevOogd1rs97fco1_400.gif
Naega jeil jal naga

Don't kill me. I'm already dead.

Offline

 

#5 2012-09-13 12:11:17

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Cosplay

Jak dla mnie polski cosplay troszkę leży. Swego czasu, gdy jeździłam na konwenty to niestety cosplay dzielił się na dwie grupy - osoby, które są pro i na osoby, które się bawią robiąc cosplay. W momencie, gdy robi się z tej zabawy serious business to wszystko traci sens. Ja nadal lubię popatrzeć sobie na cosplay, zwłaszcza postaci, które lubię. Szacunek dla wszystkich, którzy potrafią zrobić cuda z maszyną do szycia.


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#6 2012-09-13 14:46:37

 walterek

Pingwin Porucznik

Skąd: Pomorskie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 786
Punktów :   

Re: Cosplay

Ja nie popieram i w ogóle mi się to nie podoba. Rozumiem zabawę, ale to jest dla mnie przesada.

Offline

 

#7 2012-09-14 23:51:33

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Cosplay

Ja znowu jestem zachwycona tematem cosplayowym i troszkę w tym światku jestem rozeznana. I nie uważam, żeby poziom w Polsce był beznadziejny. O.o Między innym świadczą o tym podboje naszych cospleyerów na scenie międzynarodowej. W każdej dziedzinie znajdą się cuda i... mniejsze cuda... Również podziwiam ludzi, którzy potrafią stworzyć tak wiernie odwzorowane stroje. <3

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wszystkoohowrse.pun.pl www.mytupijemy.pun.pl www.poloniakrakowknights.pun.pl www.help-forum.pun.pl www.pokemon-fan-game.pun.pl