Ogłoszenie

UWAGA! Niektóre tematy nie są widoczne na stronie głównej, należy wejść w konkretne subforum.
Zachęcamy nowych użytkowników do przywitania się z nami w odpowiednim do tego temacie. Nie bójcie się, nie gryziemy ^^

#1 2011-11-23 21:07:42

 Hana

Pingwin Generał

Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 34
Punktów :   
WWW

Vocaloidy i Utaite? A co to w ogóle jest?

Czemu akurat Vocaloidom i Utaite dostał się osobny "dzialik" na naszym forum? Z prostego powodu - bo są fajne. Żaden wyszukany powód, ale najlepszy i najprostszy. Fandom utaite jest ściśle związany z vocaloiodowym i z tegoż powodu wrzucamy je do jednego worka.
O ile Vocaloidy z Miku Hatsune na czele większość pewnie chociaż kojarzy, to utaite zapewne nie. Chociaż może? Dla tych co zwiedzeni ciekawością (względnie przywleczeni tu przy użyciu siły C: ) zajrzeli i nie za bardzo się orientują poniżej w małym skrócie opisałam czym jest Vocaloid i kim są Utaite.


Vocaloid
Vocaloid to po prostu syntezator śpiewu. Ale nie do końca. Program doczekał wielu wersji zawierających różne wersje głosowe. Zapewne sam syntezator nie robił by aż takiej furory, gdyby nie to że dodatkowo większość wersji posiada nie tylko oddzielną nazwę. Zaprojektowano im również wygląd oraz charakter. Vocaloid cieszy się już taką popularnością, że najbardziej znane dają koncerty. Na prawdziwej scenie, przed prawdziwymi fanami.
Do najbardziej znanych vocaloidów należą m.in.: Miku Hatsune, Rin i Len Kagamine, Luka Megurine, Kaito, Gackupo. Oczywiście jest ich wiele więcej, niektóre mniej znane niektóre bardziej. Do tego dochodzą jeszcze fanowsko tworzone vocaloidy czyli UTAU.


Utaite
A dokładniej część japońskiego portalu Nico Nico Douga (portal trochę podobny do Youtube, na którym wrzuca się filmiki oraz oczywiście można je komentować) - utattemita, czyli "spróbowałem zaśpiewać". Ludzie którzy "próbowali zaśpiewać" nazywani są utaite. Co to po za śpiewaniem ma wspólnego z Vocaloidem? Wiele. Utaite to amatorzy i półprofesjonaliści którzy nagrywają, zazwyczaj w zaciszu swojego domostwa, covery. Covery czego? W większości właśnie piosenek tworzonych przez podobnych im kompozytorów amatorów, półprofesjonalistów, a czasem profesjonalistom dzięki oprogramowaniu Vocaloid. Co w tym takiego fajnego? To, że naprawdę nieźle im to wychodzi, niektórym do tego stopnia nieźle, że zaczynają wydawać swoje płyty, nagrywają openingi do gier,  czy porzucają dotychczasowe zajęcia i zostają profesjonalnymi muzykami.
Wymieniać utaite po kolei nie będę, bo jest ich zbyt wielu, nawet jakbym miała wymieniać tych co bardziej znanych Zapewne w dziale już niedługo pojawią się wątki w których będzie się można z nimi zapoznać bliżej

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
sims3 problem z czynnosciami oglądanie naruto na tablecie jak przeniesc konto w cabalu przykurcz miesni dloni www.lgkm380.pun.pl